Ats_Model_VacancyTranslation Object ( [translationId:protected] => 2434 [vacancyId:protected] => 361 [localeId:protected] => 7 [vacancyCode:protected] => Polska Spedycja i Transport [title:protected] => Driver C+E - transport of steel [address:protected] => [zipcode:protected] => [zipcodeOrg:protected] => [city:protected] => Nowa Sól [cityRangeMap:protected] => [countryId:protected] => 179 [country:protected] => [functionId:protected] => [functionName:protected] => [functionNameXml:protected] => [cao:protected] => [employmentPeriod:protected] => Long term [requiredWorkers:protected] => [tariffFactor:protected] => [functionDescription:protected] => [shortDescription:protected] =>

Truck driver for steel transport in high demand!

[contactId:protected] => [contactName:protected] => Izabela Berezicka [contactEmail:protected] => recruitment@bamworks.eu [contactPhone:protected] => +48717166857 [contactPhoneAlt:protected] => +48512290911 [contactImage:protected] => [hours:protected] => 50-60 [salary:protected] => 8.000-11.000 PLN [salaryMinimum:protected] => [salaryMaximum:protected] => [salaryType:protected] => month [worktime:protected] =>

Work in system 2 weeks at work 1 weekend home. During free weekend you can stay at base or go to your home. Holidays according to vacation days on Polish contract.

Transportation

Transport form base is Poland (Nowa Sól) is a cost of employer.

[offers:protected] =>

Employment on Polish contract.

Monthly salary is between: 8000 - 11000 PLN depends of the hours and delegation.

[demands:protected] =>
  • Basic Polish language
  • Motivation to work
  • Experience as a truck driver is preferred
  • Driving license C+E + Code95
  • Digital tacho card
  • Certificate of Good Conduct

Don't meet all of the above qualifications? Do not worry! Contact us, together we will find a solution.

Our recruitment process is thought out to find the best match between the position and the candidate. Discover our process step-by-step: How BAM Works

[description:protected] =>

We are looking for a truck driver for a standard trailer or colimulde trailer to transport steel in rolls from Poland to Germany and the Benelux. Loading/unloading is mostly done by cranes. Sounds interesting? Apply right now!

Still hesitating? Check what our employees say about working with us: Testimonials

[companyProfile:protected] =>

Truck

DAF trucks

Base

Base is in Nowa Sól (Poland).

More details can also be found in the Frequently Asked Questions tab.

About us

BAM WORKS is a temporary employment agency specializing in providing personnel to work in the agricultural sector. Our flexibility and adaptation to the current labor market allows us to operate in such branches of agriculture as: work in greenhouses and gardens, work in the field and animal care. Expanding our activities, we also provide employees in the technical sector.

Entry number in the Register of Employment Agencies: 24717.

[socialTitle:protected] => [socialDescription:protected] => [socialImage:protected] => [vacancyImage:protected] => Truck driver transport of steel vacancies (500 x 500 px).jpg [vacancyHeroImage:protected] => Truck driver C=E steel transport hero 1920x550.jpg [vacancyFile:protected] => [vacancyVideo:protected] => [internalInformation:protected] => [extraInformation:protected] => [lat:protected] => 39.9613759 [lng:protected] => -105.5108312 [active:protected] => 1 [properties:protected] => [dsModifyDate:protected] => 2024-05-30 16:22:15 [responsibilities:protected] => )

Kierowca C+E - transport stali

Polska Spedycja i Transport Sp. z o.o. 731 widoki 50-60 8.000-11.000 PLN

Opis stanowiska

Kierowca ciężarówki do transportu stali poszukiwany!

Poszukujemy kierowcy ciężarówki na standardowej naczepie lub naczepie typu colimulde do transportu stali w rolkach z Polski do Niemiec i krajów Beneluksu. Załadunek/rozładunek odbywa się głównie za pomocą dźwigów. Brzmi interesująco? Aplikuj już teraz!

Wciąż się wahasz? Sprawdź, co nasi pracownicy mówią o pracy z nami: Referencje

Co oferujemy

Zatrudnienie na umowę o pracę w Polsce.

Wynagrodzenie miesięczne między: 8000 - 11000 zł w zależności od godzin i delegacji.

Praca w systemie 2 tygodnie w pracy 1 weekend w domu. Podczas wolnego weekendu można zostać na bazie lub pojechać do domu. Urlop zgodnie z dniami urlopowymi na polskiej umowie.

Transport

Z bazy u klienta (Nowa Sól) do miejsca wykonywania pracy po stronie pracodawcy.

Czego oczekujemy od Ciebie?

  • Podstawowa znajomość języka polskiego
  • Motywacja do pracy
  • Doświadczenie jako kierowca ciężarówki jest mile widziane
  • Prawo jazdy C+E + kod 95
  • Cyfrowa karta tacho
  • Zaświadczenie o niekaralności

Nie spełniasz wszystkich powyższych wymagań? Nie martw się! Skontaktuj się z nami, razem znajdziemy rozwiązanie.

Nasz proces rekrutacji jest przemyślany tak, aby jak najlepiej dopasować stanowisko do kandydata. Odkryj nasz proces krok po kroku: Jak działa BAM

Dodatkowe informacje

Flota

Ciężarówki DAF.

Baza

Baza znajduje się w Nowej Soli (Polska).

Więcej szczegółów można również znaleźć w zakładce Najczęściej zadawane pytania.

O nas

BAM WORKS jest agencją pracy tymczasowej specjalizującą się w dostarczaniu personelu do pracy w sektorze rolniczym. Nasza elastyczność i dostosowanie do aktualnego rynku pracy pozwala nam działać w takich gałęziach rolnictwa jak: praca w szklarniach i ogrodach, praca w polu oraz opieka nad zwierzętami. Rozszerzając naszą działalność, zapewniamy również pracowników w sektorze technicznym.

Numer wpisu do rejestru agencji zatrudnienia: 24717.

Godziny 50-60
Wynagrodzenie 8.000-11.000 PLN
Miasto Nowa Sól

Informacje kontaktowe

Izabela Berezicka
+48717166857